Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Kalça Estetiği

Kalça Estetiği

Bayanların sıklıkla şikayetçi oldukları düz kalçalar için artık ameliyatlı ve ameliyatsız birçok çözüm önerimiz mevcut. Zaman ve yerçekimi etkisi ile dolgunluğunu ve diriliğini yitiren kalçalar nedeni ile kendini kötü hisseden bayanlar , artık bunu dert etmeyin .

Kalça estetiğinde kalçalarda ki sarkma ve hacim kaybının düzeyine göre kalçaya dolgu işlemi , kalça askı işlemleri gibi lokal anestezi ile ofis ortamında süratlice uygulanabilecek pratik ve etkili yöntemler yanında kalçaya kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu ve kalça protezleri uygulanabilir.

Sizlere tüm bu yöntemler ve sonuçları ile ilgili bilgiler aktaracağım ancak unutmayın ki her hastanın durumu farklılık göstermektedir ve hangi yöntemin kime uygulanabileceği hakkında ki kararı yine uzman bir Plastik Cerrah vermelidir.

Minik sarkmalarda ve hacim kayıplarında hiç kesi yapılmadan sadece birkaç küçük delikten özel materyaller yardımı ile kalça asma işlemi uygulamak ciddi bir güzelleşme sağlayacaktır. Kalça asma işleminden sonra 3 günlük özel bir bandaj uygulaması yapılır ve hastalara ilk bir hafta oturup kalkarken sert hareketlerden kaçınmaları önerilir. Kesi olmadığı için 24-48 saat sonra duş almak serbesttir. Yine çok hafif sarkma ve hacim kayıplarında vücuda zarar vermeyen özel yapıdaki hazır dolgular lokal anestezi ile uygulanabilmektedir . Dolgu işlemlerinin kalıcılığı ortalama 4-5 yıldır. Dolgu işleminden sonrada bandaj ve korse tarzı çamaşır giyilmesi önerilir. Bu iki yöntem ile kalçadaki minik sarkma ve hafif hacim kaybı rahatlıkla düzeltilebilir ancak zaman zaman iki yöntemi kombine etmek sonucun etki ve kalıcılığını artıracaktır.

Hastalarımızın ameliyathane ve ameliyat sözcüğünden ürkmeleri nedeni ile teknoloji ve bizler sürekli yenilenme içerisindeyiz. Hastanın arzuladığı çözüme en pratik ve hızlı ulaşabileceği yöntemleri bulmak ve sunmak için yoğun çaba harcamaktayız.

Kalçalara uygulanan hazır dolgu malzemeleri de arz talep sonucu ortaya çıkan bir teknoloji ürünüdür ve sıklıkla uygulanmaktadır. Ancak şunu belirtmek isterim ki vücudunuza laboratuar oratamında hazırlanmış bir materyalin enjekte edilmesindense kendi hücrelerinizin enjekte edilmesi hem olası riskleri ortadan kaldıracaktır hem de daha kalıcı ve doğal bir sonuç ortaya çıkaracaktır. İşte kök hücreden zenginleştirilmiş yağ hücre aşılamaları bu konuda artık plastik cerrahların çok güçlü bir silahıdır. Yüz gençleştirme, el estetiği , eğri bacak deformitesi, yanık izlerinin tedavisi gibi bir çok alanda kullanılan bu yöntem kalça deformitelerinin giderilmesinde de çok etkin rol oynar.

Hafif bir anestezi altında ameliyathanede hastadan alınan yağ hücreleri hazırlanarak kalçadaki uygun alanlara enjekte edilir. Hazır dolgu ile kıyaslandığında hasta ameliyathane ortamında bir ameliyat geçirmiş gibi gözükse de sonuçta daha doğal daha kalıcı ve komplikasyon oranı düşük bir işlem geçirecektir.

Daha ileri sarkma ve hacim kayıplarında bu yöntemler etkisiz kalacağı için kalça germe işlemi veya kalçaya protez uygulanması gerekebilmektedir.

Kalça germe işlemi çoğu zaman aşırı kilo kayıpları sonrası ortaya çıkan cilt fazlalıkları nedeni ile gerekmektedir. Ameliyatta kalçanın üst kıvrımından bikini içerisinde kalacak bir kesi yapılır ve mevcut yağ dokusu ile kalçaya dolgulgunluk sağlanıp sarkmış cilt gerdirilir. Hasta ilk iki gün mümkün olduğunca sırt üstü yatırılmaz . Ameliyat sonrası 1 gün hastanede takip ve tedavi uygulanır. Bu tür ameliyatlarda hasta ile çok iyi bir görüşme yapmak ve beklentisini anlamak çok önemlidir çünkü sonuç itibarı ile diğer yöntemlere göre nekadar gizli olsa da en önemli dezavantajı iz bırakmasıdır.

Kalça protezi ile dolgunluk sağlanırken ise her iki kalça arasındaki kıvrımdan yapılan 4-5 cmlik bir kesi ile kalça kaslarına ulaşılır ve kas arasına protez yerleştirilir. Kesi kıvrım arasına yerleştirildiği için ameliyat sonrası iz sorun yaratmayacaktır.Protezin büyüklüğü hastanın cilt kalitesi ve istediği dolgunluk miktarına göre ameliyat öncesi hekim tarafından yaklaşık olarak belirlenir. Ameliyat sonrası sıkı bir bandaj uygulanır ve hastadan özellikle ilk 2 hafta oturup kalkarken dikkarli olması sert hareketlerden kaçınması istenir. Bu uygulama genel anestezi ile ameliyathane ortamında yapılabilmektedir ve hastalarımız 1 gece hastanede konaklarlar. Kalça protezi uygulaması sonrası sonuç kalıcıdır. Meme protezinde de bahsettiğimiz gibi prozezde sertleşme olmadığı sürece rutin kontroller yeterli olacaktır.

Bizimle İletişime Geçin